This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci. Proin gravida nibh vel veliau ctor aliquenean.

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

+01145928421
mymail@gmail.com

ARŪNAS MATELIS

Kino režisierius, prodiuseris

Arūnas Matelis padarė tai, kas per keturis dešimtmečius nepavyko jokiam kitam režisieriui – jam leido „iš vidaus“ filmuoti vienas sudėtingiausių bei populiariausių, o taip pat labiausiai saugomų dviračių varžybų pasaulyje – „Giro d’Italia“. Jo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ jautria akimi stebi tos kitos planetos gyventojus – mums išties sunku suvokti, kiek jėgų kainuoja sportininkų pasirengimas, beprotiškas aukojimasis varžybose net ne dėl asmeninės triumfo akimirkos, o, pirmiausia, dėl komandos pergalės.

„Vienas svarbiausių vaidmenų tenka dviračių sporto vienuoliams, vadinamiesiems gregory dviratininkams. Jie neturi teisės į asmeninę pergalę, tačiau yra pasiryžę iškęsti sunkiausius iššūkius dėl savo komandos lyderio pergalės. Sporto esmė yra laimėti, o dviračių lenktynėse 90 proc. sportininkų prasmė – pasiaukoti. Įamžinome ne triumfo skonį, bet prakaito kvapą“, – pasakoja Arūnas Matelis. Filmo gerbėjai sutinka, kad šis filmas – tai gyvenimo metafora, žmogaus pasiaukojimo dėl kito fenomenas. Arūnas papasakos apie 8 metus trukusią filmavimo epopėją, nerašytas varžybų taisykles ir garbės kodeksą, pasiaukojimo ir pergalės prasmę.

HALLA TOMASDOTTIR

Islandijos verslininkė, kandidatė į Prezidentus

„Jei nori pokyčių, pradėk nuo savęs“, – įsitikinusi Halla Tómasdóttir, Islandijos metų verslininkė, viena iš 150 moterų priklausančių „Moterys, keičiančios pasaulį“ sąrašui. Halla su kolege, įkūrusi investicijų valdymo įmonę Auður Capital, pabrėžė, kad ji finansų sektoriuje vadovausis „moteriškomis vertybėmis“. Tokia pozicija sulaukė palaikymo – prie Auður Capital prisijungė atlikėja Björk ir kartu įsteigė investicinį fondą BJORK investuojantį į žaliąsias technologijas.

Halla įsitikinusi, kad toks požiūris jos įmonei leido lengviau įveikti buvusią pasaulinę finansų krizę, kurią išgyveno vos keletas panašaus pobūdžio Islandijos įmonių, ir…sėkmingai pasirodyti Islandijos prezidento rinkimuose.

Halla tikina, kad moterys nėra geresnės vadovės nei vyrai, tiesiog jos turi kitokį požiūrio kampą ar vertybes. „Sveikiems sprendimams būtinas balansas – prie stalo turi sėdėti ir vyrai, ir moterys“, – įsitikinusi Halla Tómasdóttir.

JURGA ŠEDUIKYTĖ

Dainininkė, kompozitorė, žurnalistė

Dainininkė, kompozitorė, žurnalistė, rašytoja, tv laidų vedėja, kino ir teatro aktorė. Jurgos pasiekimų krepšelyje – daugybė muzikos apdovanojimų ir, žinoma, klausytojų meilė. Ji – Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamo socialinio projekto „Už saugią Lietuvą“ ambasadorė. Ir moteris sukėlusi daug triukšmo, nes nepriėmė Kristoforo apdovanojimo iš žmogaus, nuvertinusio profesionalųjį meną.

Jurga sako: „Esu savo pačios projektas, nešu atsakomybę už visus priimtus sprendimus“. O tam tikrai reikia drąsos. Pradėjusi solinę muzikinę karjerą ir išgarsėjusi hitu „Nebijok“, Jurga sumušė pardavimo rekordus ir tapo ryškia scenos žvaigžde. Turinčia savo nuomonę, nuolat ieškančia naujų spalvų ir išraiškos formų, provokuojančia ir visuomet kitokia.

Konferencijoje Jurga bus atvira ir, kaip jai būdinga, ieškos atsakymų į klausimus, kurie yra svarbūs. Ji kalbės apie santykius su kitais ir savimi, ieškojimus, netobulumą ir drąsą būti savimi.

KAIDI RUUSALEPP

Funderbeam, pasaulinės startuolių vertybinių popierių platformos įkūrėja ir vadovė

Kaidi juokiasi, kad atgavus Nepriklausomybę ji buvo vienintelė IT sritį išmananti teisininkė Estijoje. Tad Estijos Ministro pirmininko ofisas ją, dvidešimtmetę merginą, įdarbino parašyti Estijos elektroninio parašo aktą – vieną pirmųjų tokių įstatymų pasaulyje. Vėliau savo karjerą tęsė iš Estijos centrinio vertybinių popierių depozitoriumo į Talino OMX vertybinių popierių biržos vykdomosios direktorės kėdę. Po 12 metų patirties biržoje, Kaidi sukaupė drąsos imtis savo verslo. „Manau, kad verslininkai gimsta su aistra pokyčiams: keičia tiek savo asmeninį gyvenimą, tiek užsistovėjusias industrijas”.

Kaidi įkurtas „Funderbeam“ yra pirmoji pasaulyje vertybinių popierių platforma, skirta startuoliams. Joje, naudojantis blockchain technologija ir duomenų analitika prekiauja daugiau nei 180 tūkstančių augančių įmonių ir investuotojų.

DALIA LEINARTĖ

Profesorė, JT CEDAW komiteto pirmininkė

„Aš priklausau kartai su raktu ant kaklo, o jai niekas nepatarė, kokius kelius rinktis“, – šypsosi istorikė Dalia Leinartė, savo tyrimo objektu pasirinkusi šeimos istoriją. Kokie buvo skirtingų kartų ryšiai su tėvais, šeimos santykiai, požiūris į moterį ir moters vieta visuomenėje, kokią kartą augina ir ką savo vaikams įskiepijo jau užaugusi kiemo karta – atsakymai į šiuos klausimus kiekvienam leis geriau suprasti save, pasirinkimus, vertybių kaitą ir periodiškai pasikartojančią tendenciją moterį sugrąžinti į namus kurstyti židinį.

Prof. Dalia Leinartė yra Jungtinių Tautų konvencijos dėl visų formų diskriminacijos panaikinimo moterims komiteto pirmininkė. Modernios Lietuvos daugiašalės diplomatijos istorijoje pirmoji eina tokias aukštas pareigas Jungtinėse Tautose.

2000-2017 metais Dalia vadovavo Vilniaus universiteto Lyčių studijų centrui. Ji yra Vytauto Didžiojo universiteto profesorė, keletos knygų autorė.

ARNOLDAS PRANCKEVIČIUS

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas

Europos Sąjungai sprendžiant dėl savo ateities, Brexit derybų, migracijos ir saugumo iššūkių, bei Donaldo Trumpo administracijos akivaizdoje, Europai kaip niekad reikia stiprios lyderystės. Ar Angelai Merkel pavyks išlaikyti lyderystę ne tik Vokietijoje, bet ir Europoje, kartu su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu ambicingai reformuojant bendrą Europos projektą? Ar kitąmet vyksiantys Europos rinkimai, naujai išrinktas Europos Parlamentas, nauja Europos Komisija ir Vadovų Taryba į svarbiausią politinę areną atves daugiau moterų lyderių? Kokią įtaką didesnė lyčių lygybė daro politikai ir jos sprendimams, ir kodėl tai svarbu?

Apie tai kalbės Arnoldas Pranckevičius, kuris puikiai išmano ES politikos užkulisius – jis buvo net dviejų Europos Parlamento pirmininkų – Jerzy Buzeko ir Martino Schulzo – patarėjas.

ANNA LINDBERG

Östgöta Media vadovė ir leidėja

„Žiniasklaidos industrija yra skaitmeninių pokyčių priešakyje. Šie pokyčiai mus stipriai supurtė, tad turėjome leistis į įdomią ir turinčią daug iššūkių kelionę. Būdama moterimi lydere, turėjau išmokti išeiti iš komforto zonos ir priimti įžvalgius, lemsiančius mūsų ateitį sprendimus“, – sako Anna Lindberg, Östgöta Media, Švedijos regioninės žiniasklaidos grupės, vadovė ir leidėja. Anna Lindberg suteiktas „Metų įkvėpėjos“ ir „Žiniasklaidos amazonės 2017“ įvertinimas.

KRISTINA MEIDĖ

„Maxima LT“ generalinė direktorė

Kristina Meidė vadovauja didžiausiam Lietuvoje prekybos tinklui – pustrečio šimto parduotuvių ir daugiau nei 15 000 darbuotojų. Anksčiau ji užėmė vadovaujančias pareigas vaistinių ir bankininkystės sektoriuje.

„Pasiūlymai vadovauti vis didesnėms komandoms mane susirasdavo patys. Turėjau drąsos juos priimti – tai šiandien įvardinčiau, kaip geriausią savo gyvenimo pamoką. Kai tikrai baisu – o tu sakai taip!“, – sako Kristina Meidė. Konferencijoje ji kalbės apie savo atrastas ir patikrintas tiesas bei principus, kuriuos pritaiko kasdieniame vadovo darbe.

ANDRIUS GRIGORJEVAS

Semiotikas, tendencijų analitikas ir strategas 

„Verslo pasaulis juda tokiu greičiu, kad tampa vis sunkiau susigaudyti, kurie vyrų ir moterų vaidmenų stereotipai yra jau atgyvenę, o kurie iš jų įsigali kaip naujasis standartas. Pranešimas yra apie tai, kaip į paviršių ištraukti nematomas taisykles, kurias mums kas dieną bando primesti komercinis pasaulis.”

Andrius Grigorjevas – semiotikas, tendencijų analitikas ir strategas, dirba su prekės ženklų strateginiais projektais tarptautinėse rinkose, veda paskaitas ISM ir Vilniaus universitetuose, „Atomic Garden” reklamos mokykloje bei KOG rinkodaros ir komunikacijos institute, ruošia inovacijų ir tendencijų projektus, mokymus ir dirbtuves.

JOLANTA KARPAVIČIENĖ

Daktarė, istorikė, Nacionalinis muziejus, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai

Jei atidžiau pasižvalgytume po Lietuvos praeitį moters padėties aspektu, stereotipas apie moterį silpnosios lyties atstovę istorijos šešėlyje beregint subliūkštų. Ką apie mūsų valstybę sako moters vieta, jos teisės ir pareigos istoriniais laikais? „Valdovų sutuoktinės ir šios aplinkos moterys viešajame gyvenime atliko reikšmingą vaidmenį: jos vykdė reprezentacines ir kitas funkcijas, o svarbiausia, naudojosi turtiniais bei ekonominiais svertais, kuriuos į moterų rankas „įdavė“ Lietuvos priklausymas vakarietiškai civilizacijai“, – pasakoja Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja, istorikė dr. Jolanta Karpavičienė. Ir tai aiškiai rodė mūsų valstybės europietišką kryptį. Konferencijoje pagvildensime pusės tūkstantmečio istoriją: pažvelgsime į Onos Vytautienės, Elenos Aleksandrienės, Bonos Sforcos, Barboros Radvilaitės viešuosius gyvenimus.

Jolanta Karpavičienė yra monografijos „Moteris Vilniuje ir Kaune XVI a. pirmojoje pusėje: gyvenimo sumiestinimo Lietuvoje atodangos“, straipsnių apie Magdeburgo teisę, savavaldžius miestus ir miestiečius Europoje bei Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, apie moteris Lietuvos didžiųjų kunigaikščių aplinkoje autorė, leidinio „Lietuvos notariato istorija“ sudarytoja.

ANNE HALL

JAV ambasadorė Lietuvoje

Ambasadorė Anne Hall yra karjeros diplomatė, JAV aukščiausio rango diplomatų tarnybos narė, turinti ministrės patarėjos rangą. Prieš JAV Prezidentui Barakui Obamai iškeliant jos kandidatūrą, p. Hall dirbo Valstybės sekretoriaus pavaduotojo vandenynų ir tarptautinės aplinkos ir mokslo politikai pirmąja pavaduotoja.

2013-2014 m. ji vadovavo Vidurio Europos reikalų padaliniui prie Europos ir Eurazijos reikalų biuro. 2010-2013 m. Anne Hall dirbo JAV ambasadorės pavaduotoja ir kurį laiką ėjo laikinosios reikalų patikėtinės pareigas JAV ambasadoje Vilniuje. Prieš tai, 2006-2009 m., vadovavo JAV generaliniam konsulatui Krokuvoje.
2003-2005 m. p. Hall dirbo vyr. pareigūne Pietų Europos reikalų padalinyje, kur buvo atsakinga už ryšius su Kipru. Eidama šias pareigas turėjo galimybę dalyvauti Jungtinių Tautų derybose dėl Kipro suvienijimo. 2001-2003 m. p. Hall dirbo Šiaurės ir Baltijos šalių padalinyje, kur buvo atsakinga už santykius su Danija ir Norvegija.

1994-1995 m. Anne Hall dirbo valstybės sekretoriaus specialiąja asistente; prieš tai, 1993-1994 m. dirbo valstybės sekretoriaus pavaduotojo konsuliniams reikalams specialiąja asistente. Be to, tarnavo Kinijoje, Brazilijoje ir Kolumbijoje.

2009 m. ji tapo pirmąja JAV generaline konsule, kuriai buvo įteiktas Ordino už nuopelnus Lenkijos Respublikai Riterio kryžius. Ji kalba lietuvių, lenkų, mandarinų kinų, ispanų ir portugalų kalbomis.

MARIA CHRISTINA LUNDQVIST

Švedijos ambasadorė Lietuvoje

Švedijos ambasadorė Lietuvoje Maria Christina Lundqvist sako, kad savo karjeroje ji visada vadovavosi moto „Jokių iššūkių, tik galimybės“.

Anksčiau ji ambasadorės pareigas ėjo Čilėje ir Peru, buvo reziduojanti ambasadorė Belgijai ir Liuksemburgui. Ji dirbo ambasadose Ispanijoje, Portugalijoje, Vokietijoje, atstovybėje prie Europos Sąjungos. Švedijos užsienio reikalų ministerijoje ji ėjo Šiaurės ir Pietų Amerikos bei Europos Sąjungos bendrosios užsienio ir saugumo politikos departamentų vadovės pareigas.

Ji yra Švedijos moterų forumo tarybos ir Tarptautinio moterų forumo narė. Maria Christina Lundqvist turi verslo administravimo, politikos mokslų ir ekonomikos išsilavinimą, įgytą studijų Švedijoje, Belgijoje ir Prancūzijoje metu. Ambasadorė moka švedų, anglų, prancūzų, vokiečių ir ispanų kalbas.

AUSTRA SKUJYTĖ

Dukart olimpinė prizininkė, Lietuvos čempionė, pasaulio ir Gineso rekordininkė

Gineso rekordų knygoje Austra Skujytė minima kaip moteris, per visą lengvosios atletikos istoriją dešimtkovės rungtyse pelniusi didžiausią taškų skaičių.
Į klausimą „Dailė ar sportas?” vaikystėje atsakymo ieškojusi Austra teigia, kad sportas – didžioji jos gyvenimo aistra. Lengvaatletės iškovotos pergalės – tai nepalaužiamos valios, nuoseklaus darbo ir motyvuojančio trenerių bei artimųjų palaikymo rezultatas. „Vasaros ir žiemos sezonai keičia vienas kitą, nusivylimo kartėlį plauna džiaugsmo ašaros ir atvirkščiai, o tu nepaisant nieko dirbi ir sieki pergalės,“ – apie savo karjeros kelią kalba sportininkė.

Praėjusių metų rudenį apie karjeros pabaigą paskelbusi lengvaatletė Dabar dukart olimpinių žaidynių prizininkė pasiryžusi savo neįkainojamą patirtį perduoti kitiems.

DAINA GUDZINEVIČIŪTĖ

Olimpinė čempionė, LTOK prezidentė 

Daina Gudzinevičiūtė pirmą kartą šautuvą į rankas paėmė būdama dvylikos. Ir per trejus dešimtmečius šaudymo į skriejančius taikinius karjeros susišlavė olimpinį auksą, visų spalvų pasaulio ir Europos čempionatų apdovanojimus. „Kas veda sportininką į priekį? Nepaliaujamas rezultato siekimas ir jausmas, kad padarei geriau. Bet tai laikina – atkovoji, vėl prarandi, darai klaidas, nusivili, vėl darai iš naujo“, – apie sėkmės laikinumą ir sportininkui būtiną užsispyrimą, valią pasakoja olimpietė.

Baigusi sportininkės karjerą, ji nuo olimpinio sporto nepasitraukė – vadovauja Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, taip pat yra Europos olimpinių komitetų asociacijos Lyčių lygybės sporte komisijos pirmininkė.

ALISA MINIOTAITĖ

 Daktarė, lyderystės ir vadovavimo ekspertė

„Lyderystė – tai atsakomybės prisiėmimas. Prisiimti atsakomybę – tai nuolat ieškoti atsakymo „kaip“, nepasitenkinti status quo, rūpintis kito (taip pat organizacijos, bendruomenės, visuomenės) augimu, gerove – nuo tikslų, vizijos kėlimo, iššūkių, kliūčių numatymo, žmonių sutelkimo iki moralinių normų užtikrinimo,“ – įsitikinusi lyderystės ir vadovavimo ekspertė Dr. Alisa Miniotaitė.

Ji konferencijoje kalbės apie tai, kaip vadovas gali ir turi vesti vesti komandą į pergalę, nesusitaikyti su nesėkmėmis, prastais rezultatais. Pakalbėsime ir nepatogia tema – kodėl moterys rečiau tiki savo pergalėmis.

Dr. Alisa Miniotaitė vadovauja personalo sprendimų bendrovei „ALISA MANAGEMENT LABORATORY“, kuri veikia Baltijos šalyse bei Skandinavijoje, ji yra sertifikuota ICC koučingo trenerė Baltijos šalims, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto dėstytoja. Daugiau nei 15 metų ji konsultuoja Lietuvos ir užsienio kompanijas, veda mokymus jų darbuotojams.

MILDA VALČIUKAITĖ

Lietuvos irkuotoja, Europos bei pasaulio čempionė, Rio 2016 m. vasaros olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtoja

„Gyvenimo be irklavimo neįsivaizduoju. Turiu tikslų, kurie mane įkvepia ir skatina irkluoti toliau“, – apie daugiau nei dešimtmetį trunkantį kasdienį nuoseklų ir apgalvotą darbą treniruojantis kalba sportininkė.

Irkluodamos drauge su Donata Vištartaite debiutinėse Europos čempionato varžybose sportininkės pelnė aukso medalį. Pergalių seriją jos pratęsė tapdamos universiados čempionėmis, o pietų Korėjoje – pasaulio čempionėmis.

Kalbėdama apie save Milda sako nuo vienų tikslų mažais žingsneliais judanti kitų link. „Neturiu tvirto charakterio, bet esu užsispyrusi vienoj srity“.

URSZULA DOROSZEWSKA

Lenkijos ambasadorė Lietuvoje

Baigusi sociologijos studijas, 7-ame dešimtmetyje Urszula įsitraukė į opozicinę veiklą, ji buvo Darbininkų gynybos komiteto bendradarbė, nepriklausomo žurnalo „Głos“  redaktorė, Varšuvos „Solidarumo“ studentų komiteto narė,vėliau – nepriklausoma žurnalistė, rašė reportažus ir analizes apie permainas buvusioje TSRS, daugiausia Ukrainoje, Gruzijoje ir Azerbaidžane, dienraštyje  „Rzeczpospolita“ bei periodiniame leidinyje „Arkany“. Vadovavo pagalbos schemų ruošimui Ukrainoje (Kryme) bei Pietų Kaukazo šalyse.

Nuo 2006 m.– ekspertė a. a. Lenkijos Respublikos Prezidento Lecho Kaczyńskio kanceliarijoje, nuo 2007 m. – Užsienio reikalų biuro direktoriaus a. a. Mariuszo Handzliko pavaduotoja.

Penkerius metus ji ėjo Lenkijos Respublikos ambasadorės pareigas Gruzijoje. 2013 – 2015 m. vadovavo Lenkijos institutui Minske. Nuo 2015 m. rugsėjo buvo Lenkijos Respublikos Prezidento Andrzejaus Dudos patarėja.

Urszula Doroszewska apdovanota Lenkijos atgimimo ordino Komandoro kryžiumi (2006) ir The Presidential Order of Excellence (Gruzija, 2013).